O mnie

Nazywam się Andrzej Łesyk. Urodziłem się 14 stycznia 1972 roku w Szczecinku. Od ponad 20 lat mieszkam w Silnowie – niewielkiej wsi w gminie Borne Sulinowo.

Fotografia od dzieciństwa była moją pasją. Zaczynałem, tak jak chyba większość osób z mojego pokolenia, od aparatów analogowych produkcji radzieckiej: Smiena, Zorkii, Zenit. Na nich uczyłem się podstaw fotografii, czytając jednocześnie dostępną literaturę. Potem przyszedł czas na aparaty cyfrowe, lustrzanki cyfrowe i w końcu na tzw. bezlusterkowce. 

Od kilku lat związany jestem z marką Nikon i to aparatami tej firmy wykonuję swoje prace. Moje dość szerokie zainteresowania mają bezpośrednie przełożenie na tematykę moich zdjęć. Ponieważ mam dość introwertyczną naturę, uwielbiam samotne wędrówki z aparatem. Stąd też tak wiele zdjęć przyrodniczych w moim portfolio. Oczywiście każdy wyjazd, urlop jest pretekstem do tego, by wyjąć z szafy plecak ze sprzętem fotograficznym i uwiecznić to co piękne, zaskakujące, niesamowite.

Stosunkowo niedawno zająłem się fotografowaniem ludzi. Uważam, że to niezwykle trudna i wymagająca niesamowitego wyczucia praca. W czasie sesji staram się być niezauważany przez osoby fotografowane, aby w ten sposób nie ingerować  w naturalny i spontaniczny przebieg uroczystości. To pozwala na uchwycenie emocji, które towarzyszą uczestnikom w czasie tych wyjątkowych chwil. Swoje doświadczenie w dziedzinie fotografii wykorzystuję w czasie eventów,  zawodów sportowych czy imprez o charakterze prywatnym – bardziej kameralnym.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszam do zakładki: kontakt. Chętnie odpowiem na Państwa pytania oraz przedstawię bardziej szczegółowo swoją ofertę.